sameh
03 خرداد 1402 - 20:18

زیرساخت‌های مرز شلمچه ارتقا یابند

خرمشهر- استاندار خوزستان بر ارتقای زیرساخت‌های مرز شلمچه برای بهبود و تسهیل شرایط برگزاری اربعین حسینی در سال جاری تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر حسینی محراب بعد از ظهر امروز چهارشنبه در نشست ستاد استانی اربعین حسینی استان که در پایانه مرزی شلمچه برگزار شد، ضمن با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی و انجام برنامه‌های هنری برای آشنایی نسل جدید با ارزش‌های اربعین حسینی به عنوان مقدمه‌ای برای ظهور امام زمان (عج) اظهار کرد: خدمتگزاری به زائران اربعین حسینی لطف الهی بوده که شامل حال ما شده است.

وی افزود: از هم اکنون مدیریت، هماهنگی و ارتباط برای تسهیل شرایط در دو سوی مرز انجام شود تا یک اربعین باشکوه، امن و مطلوبی داشته باشیم.

رئیس ستاد اربعین حسینی خوزستان ادامه داد: اقدامات کمیته‌های ستاد اربعین این استان باید بر اساس برنامه زمانبندی اجرا شود و آسیب‌هایی که در زمینه تردد در سال‌های گذشته داشتیم، فهرست شده و تمهیدات و راهکارهای حل آنها مشخص شود.

حسینی محراب اظهار کرد: از تردد غیرمجاز با توجه به مشکلاتی که در عراق برای افراد در پی دارد، پیشگیری شود.

استاندار خوزستان بر برگزار شدن اربعین حسینی تاکید کرد و افزود: از آن جمله می‌توان به ساماندهی و روان سازی تردد اتباع خارجی، جلوگیری از تردد رانتی یا غیرمجاز خودروها در پایانه مرزی، تدارک پارکینگ برای پذیرش ۱۰۰ هزار خودرو، ساماندهی تردد کامیون‌ها، توسعه راه آهن برای تسهیل بازگشت زائران، اجرای آسفالت در مسیرها، جداسازی مسیر تجارت و جلوگیری از قطع روند صادرات، نصب چشمه‌های سرویس بهداشتی به تعداد کافی در تمام مسیر و ذخیره سازی مواد غذایی به میزان لازم در ایام اربعین اشاره کرد.

حسینی محراب عنوان کرد: برای حمل و نقل دریایی بررسی‌های لازم صورت گیرد تا بخشی از تردد از این طریق انجام شود.

استاندار خوزستان گفت: هلال احمر داروهای ضروری و امکانات اولیه پزشکی را به میزان لازم در دو سوی مرز تدارک ببیند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1236363